Poznaj naszych ekspertów

Anna Ganczarska

biegły rewident doradca podatkowy nr wpisu 11238;

Jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych Doradztwo podatkowe i zarządzanie podatkami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Kompetencje zawodowe zdobywała w jednej z czołowych firm konsultingowo-audytorskich, a następnie w renomowanej kancelarii prawnej zajmującej się obsługą prawno-podatkową podmiotów gospodarczych. W latach 2007 – 2010 pełniła rolę eksperta prawnego w Komisji Statutowej przy Radzie Miejskiej Wrocławia. Z Business Tax jest związana od października 2014 r., a od lipca 2017 r. pełni rolę managera zarządzającego. Wolny czas spędza z rodziną. Jest też pasjonatką książek, zwłaszcza skandynawskich kryminałów.

Andrzej Naskrętski

doradca podatkowy nr wpisu 10714

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, doradca podatkowy nr 10714, od 2005 współpracujący z Grupą Impel, a obecnie współzarządzający obszarem podatkowym tej Grupy, uczestnik szeregu projektów podatkowych i audytów związanych z podatkami CIT, VAT i PoN, autor kilkudziesięciu interpretacji podatkowych, pełnomocnik w wielu sprawach z zakresu podatku CIT i VAT, autor i współautor licznych artykułów prasowych w Rzeczpospolitej i Gazecie Prawnej. Ostatnio fan triathlonu.

Anita Olbrych

doradca podatkowy nr wpisu 11577

Anita ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i zarządzanie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od 2013 r. pracuje w Grupie Impel. Pierwsze doświadczenia w zakresie doradztwa podatkowego zdobywała w Wielkiej Czwórce, gdzie pracowała od początku 2007 r. Następnie pracowała na stanowisku starszego konsultanta i menedżera w znanej wrocławskiej kancelarii. Prowadziła kompleksowe przeglądy podatkowe, w tym optymalizacyjne due dilligence, projekty restrukturyzacyjne oraz w obszarze cen transferowych. Na co dzień na bieżąco doradza pracownikom działów księgowych i finansowych, w szczególności w zakresie CIT. Autorka publikacji prasowych, m. in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Finansach Publicznych. Prywatnie żona i matka 3 dzieci. W wolnych chwilach pracuje w ogrodzie. Chętnie spędza czas z rodziną na górskich wędrówkach.

Magdalena Trzciańska

starszy konsultant ds. podatków

doradca podatkowy nr wpisu 13447 Absolwentka Administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Finansów i Rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Autorka publikacji o tematyce podatków. Z Grupą Impel związana od 2016 r. W swojej pracy lubi różnorodność tematów i wyzwania, z którymi się ona wiąże oraz ciągły rozwój i satysfakcję, które jej zapewniają. Na co dzień w pracy zajmuje się przygotowywaniem opinii podatkowych dla kontrahentów oraz sporządzaniem dokumentacji cen transferowych. Czas wolny chętnie spędza przy dobrej lekturze, bądź aktywnie (na rowerze, zajęciach fitness lub zimą na nartach).

Marcin Gandecki

starszy konsultant ds. podatków

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Podatków i Doradztwa Podatkowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył również Administrację Publiczną (specjalność celno-skarbowa) w Instytucie Prawa i Administracji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie oraz Politologię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 2007 r. profesjonalnie zajmuje się zagadnieniami prawa podatkowego. Pracował w organach podatkowych (na stanowiskach ds. orzecznictwa), a także w kancelarii prawno-podatkowej, specjalizującej się w obsłudze podmiotów z kapitałem niemieckim. W Business Tax Professionals zajmuje się bieżącym doradztwem podatkowym, udziałem w przeglądach i postępowaniach podatkowych oraz tworzeniem opinii podatkowych. Największą satysfakcję zawodową sprawia mu opracowywanie kreatywnych rozwiązań problemów podatkowych. Prywatnie ceni aktywny wypoczynek oraz dobrą książkę. Interesuje się historią oraz bieżącymi zjawiskami społecznymi, ekonomicznymi i politycznymi.

Marta Kielar

konsultant ds. podatków

Absolwentka kierunku Finanse i Rachunkowość na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoją drogę zawodową rozpoczęła od pracy w Kancelarii Finansowej i biurze rachunkowym. W Grupie Impel pracuje od 2016 r., początkowo zajmowała się dokumentacją cen transferowych, a obecnie zajmuje się bieżącym wsparciem w zakresie podatków. Każdy dzień traktuje jako wyzwanie i możliwość pogłębiania wiedzy. Prywatnie lubi gry zespołowe, a najlepszy dla niej odpoczynek to ten nad wodą, także aktywnie.

Michał Sojka

menedżer ds. cen transferowych

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w realizacji projektów w zakresie sporządzania i weryfikacji dokumentacji cen transferowych, sporządzania opinii i analiz w zakresie cen transakcyjnych, w planowaniu rozliczeń grupowych oraz przeprowadzaniu przeglądów z zakresu cen transferowych (tzw. Transfer Pricing Due Diligence). W grupie Impel pracuje od 2021 r. Wolny czas chętnie spędza podziwiając górskie widoki.

Paweł Podlasiński

doradca podatkowy nr wpisu 12981

Z Grupą Impel związany jest od 2013 r. To miejsce ukształtowało go jako doradcę. To tutaj zdobył i nadal zdobywa cenne doświadczenia obsługując zarówno spółki z Grupy Impel jak i klientów zewnętrznych, a także biorąc udział w audytach i projektach podatkowych. Jest również współautorem artykułów o tematyce podatkowej. W podatkach lubi możliwość kreatywnego rozwiązywania problemów jak i to, że dają okazję do poznania przedsiębiorstw z różnych branż. Prywatnie uwielbia czekoladę oraz muzykę – mocniejszą i szybszą – zarówno słuchać jak i grać.

Piotr Adamski

starszy konsultant ds. podatków

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją drogę zawodową rozpoczął od pracy w urzędach skarbowych, w których zdobywał cenne doświadczenie przeprowadzając czynności sprawdzające i postępowania podatkowe. W Grupie Impel pracuje od 2017 r. Bierze udział w audytach podatkowych, przygotowuje opinie podatkowe, wnioski o interpretacje oraz dokumentacje cen transferowych. Organizuje i prowadzi szkolenia oraz webinaria podatkowe. Odpowiada za media społecznościowe firmy. Po pracy czyta i gra w planszówki. Lubi jeździć rowerem, biegać i podróżować.

Radosław Kubiak

młodszy konsultant ds. podatków

Absolwent I stopnia na kierunku „Finanse i rachunkowość” na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studia II stopnia ukończył na kierunku „Rachunkowość i Controlling”, podczas których nabył niezbędną wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wybrał karierę w podatkach, ponieważ nie znosi rutyny i schematów. Z Business Tax Professionals jest związany od 2022 roku. W codziennej pracy ceni sobie różnorodność wykonywanych zadań, ponieważ zapewniają mu stałe i wszechstronne pogłębianie wiedzy. Prywatnie interesuje się historią, ekonomią oraz geopolityką. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze, biegać i grać w szachy.

Sławomir Wilczyński

menedżer ds. podatków

doradca podatkowy nr wpisu 13524 Absolwent Prawa oraz Administracji na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W Grupie Impel pracuje od 2016 r. W swojej karierze zawodowej brał udział w wielu audytach podatkowych, a także w projektach związanych z centralizacją VAT samorządów terytorialnych. W 2019 r. uzyskał tytuł licencjonowanego doradcy podatkowego. Największą zawodową satysfakcję daje mu praca z tekstem – konstruowanie pism procesowych, skarg do sądów administracyjnych. Jest współautorem artykułów prasowych o tematyce podatkowej. Prywatnie – pasjonat siatkówki i dobrej literatury, miłośnik gier planszowych.

Zapisz się do naszego newslettera, bądź na bieżąco!

Kontakt